برگزاری اوّلین وبینار تخصصی بیوفوتونیک در ایران

فوتونیک، علم به کارگیری فوتون ها یعنی جزء سازنده نور و مدیریت انتشار آنها است. این علم که امروزه همگام با الکترونیک در دنیا در حال گسترش است؛ چند سالی است که در کشور ما، هم در دانشگاه ها تدریس و هم در مراکز تحقیقاتی پژوهش می شود.

مانند علوم دیگر، فوتونیک نیز با گسترش آن به مرور به شاخه هایی تخصصی تر تقسیم بندی شده است تا محققان دانشگاهی بتوانند بر روی دستاوردهای این حوزه از علم تمرکز بیشتری داشته باشند.

بیوفوتونیک چیست؟

امروزه یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های فوتونیک، بیوفوتونیک است.

بیوفوتونیک به عنوان علم تولید و مهار نور جهت آشکارسازی، تصویربرداری و دستکاری نمونه های بیولوژیکی معرفی می شود. با توجه به پیشرفت روز افزون بیوفوتونیک در جهان، اینک مرکز تخصصی تحقیقات بیوفوتونیک در ایران نیز اقدام به برگزاری کالج تابستانی بیوفوتونیک کرده است.

برگزاری کالج بیوفوتونیک تابستان 99 در تبریز

این کالج که به همت مرکز تحقیقات بیوفوتونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با حضور اساتید، محققان و پژوهشگران بین المللی و با همکاری مراکز تحقیقاتی داخلی و خارجی برگزار می شود؛ فرصت مغتنمی برای شناخت بنیادی بیوفوتونیک و روند آن تا به امروز، اطلاع از جدیدترین پژوهش ها در این حوزه و هم اندیشی و هم نشینی متخصصان این حوزه می باشد.

دانشجویان و پژوهشگران عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند جزئیات برگزاری وبینار بیوفوتونیک را با کلیک بر روی لینک آن مشاهده نمایند.

اطلاعیه برگزاری وبینار

امید است که برگزاری چنین دوره هایی به پیشرفت و بومی سازی هر چه بیشتر این علم در ایران عزیز کمک کند.